Jaz Makadi Oasis Resort Makady Bay 
Madinat Makadi, Golful Makadi, Hurghada, Egipt Distanta plaja 250 m
Descriere Jaz Makadi Oasis Resort Makady Bay
Acest complex amenajat în stilul unui sat nubian se află în Madinat Makadi. Hotelul se află în a doua linie față de plaja privată mare, cu nisip, unde se pot face scufundări și snorkelling deasupra recifului. Piscina de tip lagună are tobogane cu apă şi este înconjurată de palmieri şi şezlonguri.
Hotel are un complex de cladiri cu 3 nivele. In total sunt disponibile 521 de camere: - superior room (Pool/Garden view, 32 m2); - family room (Pool/Garden view, 1 dormitor, 44 m2). Sunt disponibile 5 camere pentru persoane cu mobilitate redusa.
Jaz Makadi Oasis and Family Resort oferă camere cu aer condiţionat şi balcon cu vedere la zona piscinei şi la grădină.
Oaspeţii se pot menţine în formă la centrul de fitness şi la Mividaspa, care oferă tratamente revitalizante şi revigorante, o baie de aburi, băi pentru picioare, o cadă cu hidromasaj, masaje, programe de relaxare şi servicii de înfrumuseţare, disponibile la un cost suplimentar. Ca alternativă, oaspeții pot practica, la un cost suplimentar și sporturi nautice, precum scufundări, snorkelling, canotaj și echitație.
Restaurantul El Hambra este restaurantul principal şi serveşte micul dejun, prânzul şi cina tip bufet. Barul El Shamousa, situat la piscină oferă băuturi şi gustări generoase. Barul din hol este deschis nonstop și oferă ceai tradiţional.
La Aeroportul Internaţional Hurghada se ajunge cu mașina în 35 de minute. Jaz Makadi Oasis Resort se află la 3 km de parcul acvatic Makadi Water World, care are 50 de tobogane de apă diferite, disponibile la un cost suplimentar, pentru distracţia adulţilor şi copiilor.
Pentru copii
2 sectiuni dedicate in piscinele pentru adulti (1 cu incalzire in perioada de iarna) loc de joaca scaune in restaurant miniclub (4-12 ani) patut (la solicitare, gratuit)
Golful Makadi este o alegere excelentă pentru călătorii interesați de excursii cu familia, sporturi acvatice și piscine.
Despre Plaja Jaz Makadi Oasis Resort
Nisip, corali. La 400 m de hotel. La piscina: umbrele, sezlonguri, saltele, prosoape de plaja - gratuit. Pe plaja: umbrele, sezlonguri, saltele, prosoape de plaja (de la hotel) - gratuit.
Facilitati Jaz Makadi Oasis Resort
- Piscina pentru copii
- Plaja cu nisip
- Loc de joaca pentru copii
- Internet wi fi
- Centru Spa
- Piscina exterioara




















